| Cristina56794 a întrebat:

Ma numesc Cristina și am 13 ani.

Sunt noua aici și faza este ca am o problema destul de intimă adică sunt destul de grăsuță am 75 kg și 1, 56 metri faza este ca ma simt prost pentru ca mama mea este super salbă și are un corp foarte frumos și atunci când mergem undeva toată lumea întreabă dacă sunt fata ei și când răspund ca da ei zic foarte mirați ca nu seamăn cu ea.

Eu seamăn cu tata care este și el gras iar fratele meu de 15 ani seamănă cu mama adică are un corp perfect. Vreu sa zic ca m-am saturat sa fiu eu aia grasa și urâta!

Ce diete îmi recomandați? Având in vedere ca sunt un copil in creștere. Mama mi-a spus sa țin înfometare dar nu mise pare o soluție foarte sănătoasă! Eu vreau sa fac și un pic sport!

Recomandațim diete sau ceva sa slabesc!

DAU FUNDOI MARE CÂT VOI!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mama ta chiar ti-a recomandat asa ceva? Omg
La varsta ta NU trebuie sa tii diete si IN NICIUN CAZ sa te infometezi!
Ai grija doar sa mananci lucruri cat mai sanatoase gen fructe si legume proaspete, mancare gatita, carne facuta pe gratar si sa te feresti de prajeli, dulciuri, paine alba, sucuri din comert, fast-food, patiserie.
Ar fi o idee buna sa te apuci si de un sport. Ceva ce ti-ar placea.

| Violleta2022 a răspuns:

La 13 ani, 1.56m ar trebui sa ai 46kg!
Da, este o problema intr-adevar tota cest surplus de grasime.
Se poate rezolva cu eliminatul din mancare a: painii, orice produs pe baza de cereale, dulciurile, sucurile si musia trebuie sa te apcui de sport.
Pentru inceput poti incepe cu saritul corzii, cate 100-200 sarituri de 2-3 ori pe zi. Peste 1-2 saptamani, alternezi cu alergatul, inotul, sau un sport facut la o sala de sport.
La varsta ta se slabeste foarte usor, daca faci ce trebuie si daca esti constienta ca esti fetita si ai un surpuls de 30 de kg, de care trebuie sa scapi.

| ASMA14 a răspuns:

Mergi la un nutritionist si o sa iti recomande el ceva pentru varsta ta si de ce nu te apuci de fitness?

| Emmaem1 a răspuns:

Să nu te înfometezi niciodată, este cea mai mare prostie. Încă ești în creștere, e binee să mananci acum, dar cât de cât ok laughing totuși caută diete pe google diete pentru varsta ta, eu nu știu nicio dietă, încearcă să nu mănânci dupa 7, să nu mănânci prajeli, fast food. Numai bine