| wolfves a întrebat:

Buna! Unde pot tipari si eu o carte? Sa dau comanda online si sa o livreze, de preferat. Sa pot alege eu copertile fata si spate (si sa fie color!). Daca vreau doar ca, cateva pagini din carte sa fie color, trebuie sa o comand toata color banuiesc? Doar un exemplar doresc, 300 pagini.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca ai cartea poti sa ii faci copie cum vrei tu la centre de copiere, ceri sa iti lipeasca ca la o carte si sa-ti puna coperta de care vrei. (Fun fact: lumea le zice xerox asa cum altii zic incaltamintei sport adidasi, dar e doar brandul devenit substantiv).
Nu trebuie sa fie tot color, poti alege care pagini sa fie color daca au imagini si care nu.Insa din experienta iti spun ca se va vedea un pic diferenta intre ele in ce priveste culorile.Si va fi mai scump sa faci tot colorat.Pentru coperta poti alege sa fie ca o carte de biblioteca,cu acel aspect de catifea, ca o revista,un pic cartonata si lucioasa, ca la un atlas sau album, adica destul de groasa, etc.

Iar pentru comanda cred ca trebuie sa vorbesti cu ei daca doresti sa trimiti prin email si ei sa printeze.Insa de livrare trebuie sa te ocupi tu. Vrei sa o trimiti cuiva? Sau vrei sa iti fie tie livrata? Pentru ca eu stiu ca trebuie ridicata comanda personal, si platita tot atunci.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Un exemplar ți-l tipărești tu și-l spiralezi singur. Îți scoți banii de imprimantă, de cartuș, de...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă tipărești un singur exemplar, aceea nu este carte, aceea este o tipăritură. O carte are ISBN, etc, care ți-l dă o editură.