| KmC96 a întrebat:

Imi este foarte dor de parinti si nu stiu cum sa ma exprim sunt anxios am 14 ani desi imi este foarte dor de parinti. Parinti mei sunt plecati in strainatate si nu vor sa ramana in romania si nu stiu ce sa fac ca sa nu mai fiu asa trist si anxios va rog frumos... din tot sufletul sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| Dreamin a răspuns:

Cum am citit intrebare am si vrut sa rapund imediat :*
Stu ce insemna doarul de parinti cand sunt plecati in strainatate. si ai mei au fost plecati si inca sunt dar m-au luat cu ei. Am stat fara tata 6 ani si mama 5 ani. ce sa may zic imi era foarte greu. ei erau plecati sa srnga bani sa ne fie noua mai bine.infine dupa atati ani mau chemat si pe mine la ei.acum sunt de 4 ani in italia.nah ce sa spun. eu credeam ca parintii mei numai pot de bine aici. Dar nu e edevarat.stai linistit ca si lor le este foarte dor de tine si probabil cat de curnda te va chema la ei :*. Aici totii romanii se straduiesc din greu sa lucreze nah si poate nu te chema ca nu au o situazie finciara buna. Haide fii fericit traiesti adolescenza! cat nu sunt parintii langa tine asa iti mai faci si tu de cap smug

4 răspunsuri:
| Dreamin a răspuns:

Poate au planuri mari pe viitorhappy si vor sa mai stranga bani. Se spune ca incepul e greu in toate!sad pana te obisnuiesti.
Eu in locul tau as fi bucuroasa sa stau fara parinti o perioada ca sa-mi fac d cap laughing) big grin. doar iti trimit bani tongue cand o sa-ti fie alaturi no sa te lase sa faci ogramada lucruri oh go on. E adevarat ca parintii sunt parinti! Daca tot vezi ca tie dor de ei, si nu mai suporti, intoarcete la ei.

| iulyluvy a răspuns:

Eu si eu nu am parintii suntplecati in strainatate si stau la strabunici nu sti ce vorbesti dreamin eu am 9 ani si parintii sunt plecati din 2010 in angliatataa plecata 3 oara si mama se intoarce dupa mine dupa cinci luni la varacrying

| KmC96 explică:

Multumesc dar stiu am fost deja acolo si am stat 4 ani si acum m-am intors deoarece eram foarte prost vazut de restul si aici e acasa si e mai bine dar ai mei au o situatie financiara foarte buna ...nu stiu in schimb de ce nu raman aici si nu vor macar sa ma asculte ca am vorbit intotdeauna frumos cu ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incredere ca va fi bine! Gandeste-te ca ei au plecat si pentru a-ti fi tie mult mai bine...Nici lor nu le e usor fara tine (numai parinte sa nu fii! ) Fericirea si binele copiilor tai este cel mai important lucru pentru un parinte.