| Crisstinayy12 a întrebat:

Vreau sa merg până în lotus singura dar e departe și am doar 90 de lei în total și vreau să îi cheltuiesc pe haine nu pe taxi căci până acolo ar fi 20-25 lei și înapoi 20-30. Și m-am gândit să merg cu trenul dar nu știu cum se procedează. Am 10 ani, credeți că am putea sa merg cu trenul? Adică, sa nu dau bani... Sau cat costa un bilet de tren? Pot sa cumpăr? cum sa fac?

2 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Nu este bine sa mergi singura la varsta ta, cauta un adult sau macar un adolescent care sa aiba peste 17 ani.

| Cannibal a răspuns:

Ar fi bine să fi însoțită de un adult totuși.