| aandreutsaa a întrebat:

stiti as vrea sa merg la verisoara mea de 16 ani care este in bucuresti.eu am 12 ani.mami nu are bani pana la sfarsitul luni.si tati nu este in tara.si eu sunt in vacanta si as vrea tare mult sa o vad inainte sa se termine vacanta. azis ca eu sa am bani de dus ca imi da ia de intors ca ea nu are bani acum primeste peste cateva zile.si eu de unde as putea face rost de bani nu am de la cine imprumuta. ! as vrea sa merg cu trenul (am 12 ani)DAU FUNDAsi pot sa ma descurc singura(sunt din oradea)si daca stiti cam cat costa un bilet de tren cu reducerea aia de elevi?

6 răspunsuri:
| Amyal a răspuns:

Pai daca mergi cu trenul si daca ai carnet reducerea este de cativa lei.incearca sa ii mai spui mamai tale ca iti doresti enorm sa mergi si poate va imprumuta ea de la un prieten.Nu am cum sa te ajut altfel.happy

| Amyal a răspuns:

Pai daca mergi cu trenul si ai carnet reducerea nu este foarte mare poate cativa lei.Nu cred ca mai mult. DAca iti doresti intr-adevar sa mergi roag-o pe mama ta sa imprumute niste bani de la un prieten/a de a ei.Ai mai putea sa ii spui tatalui tau sa iti trimita bani.Dar s-ar putea sa ajunga cam tarziu.

| aandreutsaa explică (pentru Amyal):

Dar nu am cum sa ii zic lui tati pentru ca are telu inchis

| Amyal a răspuns (pentru aandreutsaa):

Atunci incearca sa imprumuti bani de la un prieten. Ceva sau mama ta sa imprumute.Cam de ce suma ai avea nevoie?

| aandreutsaa explică (pentru Amyal):

Pai mami nu are de la cine sa imprumute.am nevoie de 70 sau 80 de lei :d

| Amyal a răspuns (pentru aandreutsaa):

Pai nu este atat de mult. Oricum vacanta a trecut. Imi pare foarte rau! sincer. Funda?:*