| anduta1999 a întrebat:

vreau sa stiu cam cat ar costa asa cu aproximatie, sa renovezi o casa batraneasca, (2 dormitoare,bucatarie, baie)?

4 răspunsuri:
| Dintrebare a răspuns:

Mult mai mult decat au spus cei dinaintea mea. Doar o baie modesta, daca vrei sa schimbi tot, costa vreo 5000 lei. Daca vrei sa zugravesti si sa pui parchet/ gresie mai pune inca pe atata. Daca vrei sa pui si geamuri/ usi, inca vreo 10000 lei. Centrala si calorifere, la fel, costa si mai mult. Daca acoperisul trebuie inlocuit, acolo va fi cea mai mare investitie.

| iAMVi a răspuns:

Destul de mult, dar n-ai cum sa aproximezi exact o suma, nu stii ce materiale folosesti, nu stii cat face mana de lucru, si nu oricine se baga la o casa batraneasca s-o renoveze...

| MadagasHardwell a răspuns:

Intre 7000-10000 cu tot cu manopera

| Dani005 a răspuns:

Vreo 3000 lei