| Gigelro23 a întrebat:

Cat costa sa construiesc o casa cu un living,o baie, un dormitor si o bucatarie? Dar cu doua dormitoare si doua bai?

Răspuns Câştigător
| CasaSiDesign a răspuns:

In varianta 1: casa cu living+dormitor+baie+bucatarie preturile ar fi:
- La rosu: 20.000 euro
- La cheie: 32-35.000 euro (pretul poate fi si mai mare in functie de ce finisaje vei folosi)
In varianta 2: casa cu living+2 dormitoare+2bai+bucatarie preturile ar fi:
- La rosu: 25.000 euro
- La cheie: 40.000 euro
Pretul poate varia in functie de dimensiunile si inaltimea camerelor.
La astea se mai adauga ceva bani pentru utilitati.

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

E greu de estimat un cost, mai ales la cheie. Aceeasi casa poate costa 15000 de euro sau 45000.
Eu zic ca pentru prima ar trebui sa te incadrezi in 20.000, la a doua undeva la 25-30.000, dar repet, sunt costuri strict estimative.

| PedoBarbie a răspuns:

Depinde. Nu am de unde ştii. Poate foloseşti ceva ma ieftin sau mai scump.

| awspam a răspuns:

Depinde totul de materialele care le cumperi si de cine construieste.

| TodyTza a răspuns:

Cam pe la vreo 2600Euro

| Lvrkiosif a răspuns (pentru TodyTza):

26000 nu 2600

| TodyTza a răspuns (pentru Lvrkiosif):

Asa este a scris fratimiu mai mic

| ContainereModulare a răspuns:

Sunt constructor de case modulare realizate din containere tip birou, alaturate cate 2 sau cate 3. Pentru astfel de case din module nu va trebuie proiect si autorizatie de constructie si nu pot fi impozitate, pentru ca se considera a fi provizorii. Deci, fara proiect, fara avize, fara autorizatii si birocratie, cu 9-12 mii euro, te muti in casa noua.
Pe www.valahus.ro gasiti o fisa tehnica detaliata a acestor constructii modulare.