| Creata3458 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu daca pot ridica un colet de la posta chiar daca avizul nu mi-a ajuns? Problema este ca eu cand am dat adresa, am uitat sa pun numarul apartamentului... Iar adresa nu corespunde cu cea din buletinul meu (eu stau in alta parte, dar pe timpul facultatii sunt in Bucuresti, asa ca am dat adresa de aici din Bucuresti, dar aceasta nu figureaza in buletinul meu). Stiti cumva daca pot sa ridic coletul? Am dat comanda din China acum 3 saptamani si chiar nu vreau sa nu mai gasesc coletul sau alte chestii. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa mergi la posta (vamala) la care apartine adresa unde ai dat comanda.
Le depui o comunicare SCRISA, in care arati datele tale din buletin, precum si de la cine (ce firma) astepti coletul si la ce adresa este facuta comanda. Le dai si numarul tau de telefon pentru contact, in caz ca vine coletul.

Adresa catre posta o faci in doua exemplare identice, semnate, iar la depunere vei primi inapoi un exemplar cu numarul de inregistrare.

| amyadam a răspuns:

Gasesti aici raspunsul: https://madalinliviu.ro/......n-ue-2017/

| Creata3458 explică (pentru amyadam):

Multumesc frumos! Dar Mai mult ma interesa daca pot ridica coletul in aceste conditii