| Cipronel_Ciprox_1985 a întrebat:

Salutare, o intrebare la voi. Pot comanda un colet online din alta tara, Olanda de exemplu' cu un nume anonim? Adica nu vreau sa folosesc numele si adresa mea. Decat numarul de telefon. De exemplu comand pe un nume cat mai comun cum ar fi Pop Adrian. Banuiesc ca pot ridica totusi coletul avand in vedere ca cei de la curier suna pe numarul meu si nu au nevoie neaparat de buletinul meu pentru a imi da coletul. Ci semnatura mea si numarul meu de telefon ar fi de ajuns.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti comanda anonim, la livrare iti va cere actul de identitate si nu va corespunde cu datele din comanda.

| Cipronel_Ciprox_1985 explică (pentru Ioandelasal):

De multe ori cand comandam haine sau altceva, tot timpul ma nimerea curierul atunci cand eram la munca si nu aveam buletinu' la mine. Si de fiecare data mi-a dat fara buletin. Deci...ar fii posibil, nu?

| dannyel86 a răspuns (pentru Cipronel_Ciprox_1985):

Poti pune pe colet o adresa si un nume ale unui destinatar cunoscut tie, care poate fi gasit acasa si care poate ridica coletul pentru tine (mama, tata, frati, vecini, prieteni, colegi).

| Cipronel_Ciprox_1985 explică:

Am inteles, dar....de multe ori cand comandam haine sau altceva tot timpul curierul ma prindea la munca.Venea acolo si eu nu aveam buletinul la mine. Si imi dadea pachetul asa... De aia zic. Deci ar fi posibil, nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Cipronel_Ciprox_1985):

Poate insemna 2 lucruri: fie curierul te cunostea, fie nu respecta regulile. Am primit si eu colete prin curier si de fiecare data mi-a cerut actul de identitate.