| ovidiu33b a întrebat:

Buna, vreau sa va mai intreb ceva, nu stiu in ce categorie sa pun intrebarea aceasta, era odata pe google maps panoramio.com puteai vedea poze multe, am auzit ca s-a desfointat. Intrebarea mea este, unde pot sau as putea sa ma adresez cuiva sa aflu daca va reveni panaoramio.com sau cum mai vad poze pe google maps si erth ca inainte?

5 răspunsuri:
| Dragobeta a răspuns:

Buna!
Inseamna ca nu ai fost membru in comunitatea Panoramio daca nu stii nimic. Am fost membra Panoramio si stiu cate contestatii s-au facut.
Panoramio era un site de sine statator. A fost cumparat de Google ca sa se foloseasca de imaginile lor (cred). Dar... nu mai este ce a fost.
Acum folosesc Google maps si street view. Dar, nu se ridica la inaltimea Panoramio. Totusi informatiile de pe Google maps sunt utile.
Nu, Panoramio nu va mai reveni desi comunitatea ar dori asta.
Daca vrei sa vezi imagini, intri pe harti (google maps). Iti alegi o locatie. Un oras, un muzeu, etc. Si acolo gasesti fotografii.

| ovidiu33b explică (pentru Dragobeta):

Stiu ca in anii 2010 2011 vedeam multe poze cu panoramio.com am citit ca in 2012 sau 2010 unu din ei a parasit panoramio dar nu stiu exact de ce sa destramat site ul era foarte frumos jur mii de poze din tari straine vedeai eu eram fan Mexic si cactusi vedeam ce voiam si puteam dowloada photo de pe panoramio sa le salvez, asa e nu v a mai fii cred din pacate.Pe Maps vedeam poze dar vreau sa stiu daca este un loc adresa mail ceva sa poti scrie la google maps sa faca ceva>

| Dragobeta a răspuns (pentru ovidiu33b):

Si acum poti sa intri pe maps in orice loc din lume. E drept, nu e ca Panoramio. Are alta structura. Dar tot poti sa vezi. Eu am vazut niste lucruri uluitoare de prin Africa.

| ovidiu33b explică (pentru Dragobeta):

Are putine poze numai are farmec ca inainte

| Dragobeta a răspuns (pentru ovidiu33b):

Poze sunt multe dar... imprastiate.
De acord ca nu mai are farmecul lui Panoramio. Nici seriozitatea.