| lauraXd a întrebat:

vreau si eu un fragment interesant din "Baltagul", multumesc. FUNDA

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot romanul este interesant, daca o sa-l citesti pe secvente no o sa aiba nici un farmec, mai bine iti rezervi timp liber mai pe seara, sau chiar acum si citeste numaidecit toata cartea happy

| lauraXd explică (pentru anonim_4396):

Mi-a zis profa sa aleg un fragment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vitoria se duce si la baba Maranda, vrajitoarea satului, incercand sa afle niste raspunsuri. Maranda ii spune Vitorie ca poate Nechifor a plecat cu alta femeie, ii ghiceste in carti, dar afla numai lucruri rele despre el si Vitoria nu vrea sa creada nimic din ceea ce ii spune vrajitoarea, e mai detaliat dar nu prea am timp, deci ceea ce este impresionant este ca aceasta femeie este stapana pe ea ca omul drag nu e mort si chiar de ar fi vrea sa il vada cu orice pret.