| RobY_3853 a întrebat:

Buna Zioa

Ce windows imi recomandati! Am un PC Intel Core i5,...3,25 GB RAMI, HARD 1 TERA.
Domeniul meu de lucru ma ocup cu filmari la nunti botezuri etc.
Doresc sa rulez pe el Progame cum ar fi PINACLE STUDIO 10, AUDACITY,ETC.(pentru filmari)
Mai precis doresc sa lucrez pe el, sa fac filmarile de pe camerele video iar pentru aceasta ati trebuie programe care le-am mentinat.

Pana acum am avut windows xp, am fost multumit de el, dar multi miau sugerat sa-mi bag windows 7?

Ce parere aveti dumneavoastra?

Ce windows 7 imi recomandati, ma puteti ajuta cu un link de unde al pot descarca, sau raman la batranul xp?

Multumesc
Stima:Robert

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Parerea mea e sa ramai pe xp. Daca ai sistemul bun, mai bine sa ruleze mai repede programele. Win7 vrea resurse mai multe si astfel softurile pot fi incetinite in perioada de procesare. Am rulat softurile mentionate de tine pe xp si am fost destul de multumit. Doar ca eu nu am un sistem atat de bun ca al tau. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa pui Win 7 Premium sau Ultimate ca sunt cele mai des utilizate, din pacate un link de descarcare nu pot sa iti dau aici pentru ca e considerat piraterie, si s-ar putea sa imi stearga raspunsul, nici nu vreau sa ma gandesc la chestii mai nasoale.

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Windows xp. celelalte au destule bug-uri

| AlexMrs a răspuns:

Windows7Ultimate.

| FryBoy a răspuns:

Windows 7 pe 32 biti(64 biti o sa ai o groaza de incompatibilitati) este bun dar daca nu joci jocuri noi nu prea conteaza si pana la urma tot xp este cel mai stabil si compatibil cu cele mai multe programe.