| Joker1958 a întrebat:

Salut,ma ocup cu filmari la nunti,botezuri etc de cativa ani. Anul trecut mi-am luat o camera video full hd si din lipsa de timp si comoditate am lucrat cu un baiat. Adica eu filmam si el mi le facea pe dvd. Acum vreau sa-mi iau un laptop pentru editari, randerind, convertire si alte chestii de prelucrare video. Ce-mi recomandati pana in 3000 de lei? Daca aveti idee si ceva programe bune pentru editare big grin

1 răspuns:
| Trioda a răspuns:

Adica iei painea de la gura bietului om, al dai in somaj. :)

Un Intel I5 minim ar fi ideal..harg de 1 Gb etc.
Ca programe iti recomand adresa asta, de unde te poti orienta, totusi in breasla ta, este imposibil sa nu iti fi soptit cineva ce si cum..sau un ajutor cu sau despre un soft mai acatarii, daca vrei sa investesti in el si in munca ta, fiind un program mai performant, vei lucra mai rapid
Aici ai ca idei chiar despre colegii de breasla, ce programe folosesc.
Eu recomand Sony Vegas Pro!
Succes!

http://www.portalroman.com/download/Programe_Editare_Video.html

sau
https://theplusit.ro/cele-mai-bune-programe-pentru-editare-video/