| boariurapid0707 a întrebat:

Buna ziua, am 2 ani si jumatate cu suspendare pentru loviri si alte violente, pe langa munca in folosul comunitatii, probațiune etc, trebuie sa dau 5000 de euro daune morale insa nu am aceasta suma iar judecatorul mi-a mai dat termen de 30 de zile sa pot rezolva cumva si a dispus verificarea mea la garda financiara si la locuinta presupun, se poate sa imi puna oprire pe salariu sau imi revoaca suspendarea? Nu am avut rea credinta, am avut o purtare foarta buna pe toata perioada probatiunii, un raspuns, va rog frumos, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Vei fi executat silit, luanduti-se bani din contul bancar, adica poprire pe salariu, fiindca de revocat un ordin dat de judecator nu este posibil.
Nu poti se iei legatura cu nimeni si nici sa promiti ca-i dai tu banii in februarie, ca acum legea isi urmeaza cursul si ei vor actiona legal, luandu-ti banii din cont si dandu-i pagubitului.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa platest daunele pana la termenul stabilit SAU sa ajungi la intelegere (si sa respecti termenele cu strictete) pana cand- si in ce transe sa achiti datoria!
In caz contrar, pierzi suspendarea pedepsi (va trebui sa-l executi! ) si vei fi si executat silit.

| SydneyFunnelWeb a răspuns:

Nu vei face închisoare, dar vei fi executat silit. https://www.avocatnet.ro/......enala.html

| boariurapid0707 explică (pentru SydneyFunnelWeb):

Mi.am dat seama dar voiam sa ma asigur, va multumesc mult si o sa fac tot posibilul sa iau legatura cu partea vatamata si sper sa strang suma pana in februarie! Vreau sa scap definitiv nu am rea credinta este dreptul omului am gresit platesc! Va multumesc mult pentru raspuns

| SydneyFunnelWeb a răspuns (pentru boariurapid0707):

OK
N-ar fi rău să mai potolești hormonii. Data viitoare nu va mai fi cu suspendare.
Be smart.winking

| boariurapid0707 explică (pentru SydneyFunnelWeb):

Sunt smart doar ca nu stii despre ce este vb nu iti da cu parerea inainte sa stii situatia si cine este dânsul? jurnalist de razboi atat pot sa zic

| SydneyFunnelWeb a răspuns (pentru boariurapid0707):

Ești smart o laie. Tipii smart nu ajung să aibă probleme cu legea. Data viitoare o să dai de unul ca mine, care te caută pe sub masă după prima servă. Vezi că latri cam mult și prost. laughing