| Achihito a întrebat:

Buna ziua. Am luat de curand un catel Akita Inu, 3 luni si o saptamana. Nu vrea sa intre in cotet deloc. Seara ii aruncam o momeala,jucaria lui si il inchidem. Dupa ce plange putin, doarme pana dimineata. De 3 nopti asa procedam. Toata ziua sta in curte si nu intra deloc in cotet. O sa vina vremea urata, ploi, chiciura...ce o sa ma fac cu el? Daca nu intra deloc se va imbolnavi. Multumesc

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Îl iei in casa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca este mic il ti in casa cand este frig ca va murii, cum sa il ti in frig afara nu i ti este mila de el,? plinge ca e singur si îi e frig, este ca un bebelus care are nevoie de mama lui, daca l ai luat nu iti bate joc de el ca o sa moara, tine l in casa la caldura, are 3 luni este micuț

| dullcat a răspuns:

Fara suparare, dar trebuia sa te gandesti la asta inainte sa iti iei un caine de rasa, numai ca sa-l tratezi un pic mai bine decat pe unul maidanez.Crezi ca va mai arata frumos daca il tii afara? Cand le iei pentru aspect atunci e logic sa le tii in casa, nu izolate in frig, oferindu-le mangaiere si joaca 5-10 minute pe zi, plus un castron de mancare.NU! Daca nu ii puteti oferi conditiile de care are nevoie, atunci dati-l la altcineva, fiindca ce faceti la momentul actual este extrem de iresponsabil.