| Jochkyr a întrebat:

am o mare problema,unul dintre parintii mei lucreaza in strainatate de multa vreme,are acte, are buletinul si carnetul de sanatate pe tara respectiva, tot.Ce as putea face pentru a renunta la alocatia din Romania si sa beneficiez de cea Europeana? Am deja formularul 411 pentru ca acesta ar trebui depus, dar unde?

7 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Nu stiu sigur daca poti depune tu acel formular, poate doar tatal tau, asta se intelege din ce am citit eu aici:
http://www.avocatnet.ro/......-E411.html
Cat priveste depunerea acestui formular, te poti informa din urmatorul articol:
http://www.avocatnet.ro/......copii.html

| BSwwatch a răspuns:

Agentia teritoriala pentru prestatii sociale, de la tine din oras! http://www.qbebe.ro/......tare.Chiar am ramas surprins acum am afla si eu, odatacu intrebarea ta, super, macar asa se vor bucura si mititei tarii de ceva mai bun. Succes!

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Si crezi tu ca vei beneficia de alocatie din comunitatea europeana...adevarul este ca visul nu ti-l poate lua nimeni! spune-i tatalui tau sa mearga in canada, Australia sau noua zeelanda. apoi cu siguranta vei beneficia si tu de protectie sociala.pana atunci..calmo paciente!

| Jochkyr explică (pentru zeulzamolxe666):

De ce vorbesti daca habar nu ai? Am specificat eu unde sunt plecati de imi spui tu mie de tarile alea plus ca ele se scriu cu majuscula copil de 12 ani.

| zeulzamolxe666 a răspuns (pentru Jochkyr):

Exact! am 12 ani iar de 15 ani locuiesc in alta tara! ce-mi vine sa rad de tine copil minor.iar eu nu ti-am scris cu rautate cum faci tu, ci ti-am scris ca ai slabe sanse in dorinta ta, cunoscand sisemul de asistenta sociala din alte tari.

| Jochkyr explică (pentru zeulzamolxe666):

Dar tu ai comentat mai mult in scarba cu mine, nu stiai in ce tara erau parintii mei si imi spui mie ca visez. Doar am intrebat, daca poti sa ma ajuti imi raspunzi frumos, daca nu, nu imi mai raspunzi deloc.