| eve2005 a întrebat:

Am si eu o intrebare daca primesc un colet din state trebuie sa platesc cind il ridic? Multumesc frumos

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Depinde ce contine coletul, e posibil sa trebuiasca platit TVA sau taxe vamale in functie de produsele care se afla in colet.

| eve2005 explică (pentru Dismally):

Contine haine si poate dulciuri.

| eve2005 explică (pentru Dismally):

Contine haine si poate dulciuri. E cumva vreo taxa anume pe kg sau cum? Multumesc pentru raspuns.

| Dismally a răspuns (pentru eve2005):

Pentru haine si dulciuri nu cred ca trebuie sa platesti nimic. Platesti taexe doar pentru obiectele pe care vrei sa le comercializezi in Romania, nu pentru "cadouri".

| MihaiEddy93 a răspuns:

Da, se achita o taxa in functie de greutatea pachetului.