| Alexutsa_2737 a întrebat:

Prietena mea de 14 ani s-a culcat cu un baiat si a ramas insarcinata nici ea si nicici tatal copilului nu isi doresc copilul acum, dar tatal, mama, soacra, socrul isi doresc acest copil ea nu stie ce sa faca ca daca avvorteaza o vor omora(e tiganca). un sfat va rog.

Răspuns Câştigător
| Alycaaaa a răspuns:

Pei sa il avorteze daca nul doreste

3 răspunsuri:
| deea89 a răspuns:

O data ce parintii sunt toti de acord sa faca copilul eu zic sa-l pastreze.Alti parinti nu vor copiilor sa dea nastere altor copii cel putin la varsta asta.Sa se gandeasca ca nu are copilul nicio vina ca ea si iubitul ei nu au stiut sa se protejeze.Sa iei asume toti responsabilitatile o data ce copii au gresit, bebe ala nu merita sa omoara, sa plateasca pentru greseala parintilor! succes

| Dr3yga20 a răspuns:

Este numai vina ei, putea sa nu se ajunga la asta. Daca mai si avorteaza din partea mea poate sa faca parintii bors din ea fiindca acolo a omorat o viata care e pe cale sa se nasca si nu are nici o vina ca a fost creat de niste animale care nu-l doresc.
Scuze ca am spus asta dar asta-i adevarul.

| Dan_8062 a răspuns:

Doamne la 14 ani s ramai insarcinata. mi-e mila si de copilu acela.