| Koko33 a întrebat:

Buna ziua, am și eu o întrebare legată de pensia privată pilonul II.Cât timp durează pana intra banii in contul bancar?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dureaza vreo 2-3 luni si numai daca dosarul a fost aprobat (dureaza cateva saptamani verificarile).

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-ai facut alt cont? Ai mai pus intrebarea asta de pe altul. Banii nu intra in cont.

| Simpatic a răspuns:

Banii de la pensia privata pilon 2 nu ti se dau in mana, nu primesti acesti bani efectiv decat atunci cand iesi la pensie.
In realitate eu cred cu fermitate ca a fost o inselatorie marca Guvernul romaniei, si eu am cateva mii de lei acolo, nu sunt multi dar sunt degeaba!
De ce inselatorie? vedeti ce societati de asigurari/reasigurari sunt si in domeniul pilonului 2 pensii si de unde sunt ele si o sa intelegeti ca am contribuit la PIB-ul statelor precum Austria, Elvetia, Germania!

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca esti iesit la pensie de drept, boala sau de handicap, chiar acum, iti poti suna firma care detine pilonul II de pensie si sa intrebi.