| Mtei_Matei_1996 a întrebat:

am si eu o problema. Sunt din Bucuresti si ieri am convenit cu un baiat din Pitesti sa facem un schimb prin Urgent Curier. Treaba sta in felul urmator. Eu aveam niste casti care in magazin costa 1700 RON si voiam sa fac schimb cu el pentru un Samsung Galaxy S4, am pus coletul catre el, el a pus catre mine si astazi dimineata am aflat ca el a primit coletul meu, dar de la el nu a plecat nimic spre mine. Facebook-ul lui a disparut, telefonul lui este inchis si nu mai pot da de el. Vreau sa imi recuperez castile! Cum procedez? P.S. Am numele lui si adresa pe care a fost primit coletul meu.

Stima

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa-ti iei la revedere de la el. Ti-a dat o adresa falsa, un nume fals si o cartela ce a fost aruncata apoi.
Esti bun la comert! Nu faci un schimb si cu mine?

| Mtei_Matei_1996 explică (pentru Salontanul):

Pai si daca adresa este falsa curierul cum i a livrat castile?

| Salontanul a răspuns (pentru Mtei_Matei_1996):

Prin intelegere. Si pe mine ma suna curierul si ma intreaba unde sa-mi livreze un colet. Eu pot sa-i spun si la gara daca vreau. Nu mi-a cerut nici cand o carte de identitate.