| Emiliaaaa a întrebat:

Buna ziua. Am dat comanda pe Shein, nu am primit coletul insa de la curier am aflat ca acesta a plecat inapoi.
Intrebarea mea este voi primi banii inapoi de pe comanda?

Răspuns Câştigător
| cristinanic5892 a răspuns:

Încearcă să iei legătura cu ei! Din câte am înțeles răspund pe Instagram!

| Emiliaaaa explică (pentru cristinanic5892):

Am prezolvat problema prin Instagram, îți mulțumesc!

8 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Asta s-a întâmplat când?
Poate a fost o neînțelegere și curierul a crezut că nu ești acasă.
In cazul asta, daca vrei sa ridici comanda, trebuie sa vorbești cu firma sau curierul care se ocupa cu comanda ta.In caz contrar,comanda va fi trimisa înapoi începând cu a șaptea zi.
Dar daca asta s-a întâmplat acum câteva săptămâni, ar trebui sa le expui problema celor de la Shein sau sa discuți tot cu firma de curierat, daca coletul a părăsit țara. Daca a părăsit-o, uita-te in aplicație la retururi sau comenzi și vezi ce îți spune acolo. Eventual, după cum ți-am zis și mai sus, vorbești cu cei de la Shein.
Bafta!

| Emiliaaaa explică (pentru Hyperion7):

Am fost aseară la Fan Curier și mi-au zis ca comanda e returnata și nu se mai poate face nimic. a fost numărul de telefon incomplet și n au putut sa ma contacteze. Crezi ca voi mai primi banii înapoi? Mulțumesc de răspuns!

| suntserios a răspuns (pentru Emiliaaaa):

Daca ai noroc

| Emiliaaaa explică (pentru suntserios):

Da sau nu? Dacă nu ati avut aceasta problema și nu sunteți sigur de răspuns, nu mai răspundeți.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Emiliaaaa):

Pai banii trebuie sa îi primești, atât timp cât s-a făcut returul, discutând cu ei, vei rezolva, uite ce zic ei:
"Cum îmi voi primi rambursarea?

Solicitarea dvs. va fi procesată în termen de 5 zile lucrătoare de la primirea returnării dvs. Rambursarea va fi emisă în portofelul dvs. SHEIN sau în contul de plată iniţial, conform solicitării dvs.

Notă:

1. Taxa de expediere iniţială și taxa de manipulare nu sunt rambursabile.

2. Dacă există o problemă cu returnarea dvs., vă rugăm să contactați Asistența Clienți în termen de 90 de zile de la data plasării comenzii."

Mai multe detalii ai aici
https://m.shein.com/......a-281.html

Nu am pățit personal situația asta, dar mă gândesc că poate te ajuta totuși ce ți-am trimis.
Încearcă sa vezi daca poți lua legătura cu ei prin Instagram(am auzit la unii că așa mai vorbeau cu ei) și au rezolvat, poți încerca!
Bafta!

| Emiliaaaa explică (pentru Hyperion7):

Mulțumesc!