| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o singura intrebare. dupa casatorie mi-am schimbat pasaportul pe numele nou. viza imi este inca valabila inca un an (C1-D). dar este pe numele vechi, pot pleca asa in SUA? doar cu certificatul de casatorie cu mine? cu noul sistem de eliberare a pasapoartelor se pare ca am de asteptat mult iar eu nu dispun de timp sa aplic pentru viza.
multumesc.

1 răspuns:
| borsec a răspuns:

Nu, nu poti pleca asa in SUA trebuie sa te duci la Ambasada pentru preschimbarea numelui pe viza, dar nu stiu cat dureaza acest lucru