| lina_2782 a întrebat:

M-am casatorit in februarie.in iunie sotul meu primeste viza(dupa 5 ani), el fiind rezident cu green card permanent.cat timp am de asteptat pentru ca eu sa iau cetatenia? trebuie sa aplic eu pentru viza? sa ma programez eu? sau voi primi eu vreo confirmare? ( daca are cineva experienta necesara sa-mi raspunda la intrebare, apreciez mult.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Citeste informatiile de pe site-ul ambasadei : http://romania.usembassy.gov/vize/immediate_relatives.html

| TheFACKYouTub a răspuns:

Http://www.usagreencardlottery.org/......ding02.jsp

Dacă va fi selectat, solicitantul principal, soţia şi toţi copiii necăsătoriţi sub 21 de ani vor avea o şansă de a aplica pentru statutul de rezident permanent în Statele Unite.