| anonim_4396 a întrebat:

as dori sa stiu daca vreau sa construiesc un garaj si imi va trebui autorizatie de constructie trebuie neaparat sa obtin si avizele de la (gaz curent, apa etc...)? pentru ca eu vreau doar o constructie simpla de patru pereti fara nici o utilitate(gaz apa curent)exista vreo firma care se ocupa de toate operatiunile de obtinere a autorizatiei de constructie ...eu doar sa incep constructia.la o asemenea constructie banala cat s-ar putea ridica costul de obtinere a autorizatiei? va rog sa-mi spuneti concret, multumesc

1 răspuns:
| Wnamedworld a răspuns:

Buna ziua! daca in garaj va trebuie apa curent gaz...etc va trebuie aprobare de la ei dakca nu. mergeti la primarie si cereti aprobare doar de la primarieva trebuie sau nu va trebuie...primarul decide deoarece pamantul in zona unde vreti sa construiti nu se stie cum este pamantul si daca se poate! in acel loc! 1