| anuscka a întrebat:

..as vrea sa stiu. daca puteti sa imi recomandati niste anticonceptionale.care ingrasa? vreau sa ma ingras.(ca am slabit farra sa vreau...)si numai nu reusesc.si mi-a zis o prietena ca acum ceva timp.si i-a recomandat un medic niste anticonceptionale.si de atunci s-a ingrasat.acum arata bine... va multumesc!

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu anticonceptionalele ingrasa!
Niciunele!
Ele, intr-adevar, cresc pofta de mancare si unele retin apa in organism, insa, daca nu le ei la recomandarea si sub supraveghere medicala risti multe efecte adverse ale acestora!
Daca vrei sa te ingrasi, consulta un nutritionist!
Iti va recomanda o dieta potrivita organismului tau!
In prealabil, fa-ti analize, pentru a te asigura ca nu te ingrasi din cauze medicale!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anticonceptionalele nu ingrasa. La unele femei cresc pofta de mancare. DAR anticonceptionalele se iau NUMAI recomandate de medic. Sunt preparate hormonale puternice si destul de periculoase, au reactii adverse care pot cauza moartea subita. Nu lua anticonceptionale fara indicatia medicului, poti face tromboza si sa mori sau poti sa ramai sterila.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Anticonceptionalele se iau ca sa nu ramai insarcinata... de la aia le vine si numele! Daca vrei sa te ingrasi... du-te la medic (nutritionist), spune-i lui asta... Si spune-i sa-ti recomande o dieta sau ceva... Sau... ai putea sa incerci sa mananci sanatos, la ore fixe si sa faci sport... Si asa ai reusi sa te mai ingrasi si sa ai si o forma care sa-ti convina.

| Ben. a răspuns:

NU LUA MEDICAMENTE DACA NU ESTI BOLNAVA! si chiar si atunci evita p cat s poate sa iei medicamente.nu exista medicament care sa nu aibe un efect secundar.

| anonim a răspuns:

Pentru ingrasat ar fi o modalitatea, insa numai pentru un timp relativ scurt, insa poti repeta figura de mai multe ori.big grin

| bunica a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa faci ce a facut prietena ta, sa te duci la medic. anticonceptionalele sunt cu doua taisuri. consulta un ginecolog.

| giulya85 a răspuns:

Poti cauta pe google care au cei mai multi hormoni.de exemplu am cunoscut pe cineva care cauta la fel ca tine niste anticonceptionale pentru protectie dar si pentru ingrasat, iar doctorul ginecolog i-a prescris anticonceptionalele diane. dar cel mai bine ai face daca ai vorbi cu un doctor ginecolog deincredere pentru ca sunt foarte multi care prescriu anticonceptionalele de firma care-i sponsorizeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Vezi că nu știi în ce te aventurezi!
Alimentează-te sănătos: pâine integrală, lactate și brânzeturi, carne slabă de pui-vită-pește, lichide neacidulate, fructe și legume proaspete, înghețată, făinoase, un strop de alcool, program de somn prelungit, efort minim și trebuie să dea rezultate optime.
Trebuie să fii sănătoasă nu să te îngrași.
Este recomandat o greutate mai mică decât mai mare.
Anticoncepționalele se iau la recomandarea strictă a medicului ginecolog cu o vizită în prealabil la medicul internist, cardiolog și endocrin.
Succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu care in grasa dar e cel mai bine sa iei niste vitamine nu anticonceptionale na asta este parerea mea acum cum ai sa vrei tu

| malecsia a răspuns:

Eu folosesc anticonceptionale si nu am reusit sa ma ingras. Nu iau pilulele ca sa ma ingras laughing... vroiam doar sa subliniez faptul ca e putin probabil sa te ingrasi pentru ca iei anticonceptionale. Sunt sigura ca o sa primesti destule raspunsuri despre cat rau iti fac anticonceptionalele. In nici un caz nu le iei doar pentru ca vrei sa te ingrasi. Iti recomand vizita la un nutritionist care sa-ti recomande alimentatia potrivita.