| Hanus_Mary_Nelu_1990 a întrebat:

Bună ziua, as vrea sa va pun o întrebare. Am 17 ani și sunt din Arad, eu vreau sa plec afara în Irlanda pe 21 august și as vrea sa știu cât ar costa sa facă mami o împuternicire ca sa pot sa merg.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Costul minim al declaratiei notariale (nu imputernicire) este de 18 lei, de obicei se ia 20-25 lei.
Daca nu mergi cu tatal tau atunci si acesta trebuie sa dea o declaratie, cu exceptia cazului ca nu mai ai tata (decedat, decazut din drepturile parintesti, etc).

| Hanus_Mary_Nelu_1990 explică (pentru Ioandelasal):

Tatăl meu a murit și numai mami mai trăiește

| Ioandelasal a răspuns (pentru Hanus_Mary_Nelu_1990):

Atunci doar mama trebuie sa dea declaratie si sa ai cu tine si o copie a certificatului de deces al tatalui.