| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua cineva a trimis o bancnota de 20000 lire turcesti. Pe net nu stiu sa ma uit, ba imi da 4 lei ba 900 de lei. Imi puteti spune cat ar valora? Nu vreau sa ma fac de ras la schimb valutar! Dar nici nu stiu daca schimba bani dinastia.
(Nu e 2000, are 4 de 0)

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bancnota aia nu mai e im circulație din 2005 de cât au făcut și ei denominarea așa că nu valorează nimic.

| brokxy a răspuns (pentru suntserios):

Ma rog. Persoana a zis ca imi trimite sa ma ajute. Cred ca si-a batut joc

| cfrtobias a răspuns (pentru suntserios):

În prezent, în circulație sunt 6 bancnote de 5, 10, 20, 50, 100 și 200 de lire turcești, precum și 5 monede metalice de 1, 5, 10, 25, 50 de kuruși și una de o liră turcească.¹ dar poate el nu o primit bani separati si sa fie valabil?

| suntserios a răspuns (pentru cfrtobias):

A zis destul de clar:

" o bancnota de 20000 lire "

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si a batut joc de tine, halal ajutor spune-i ca e un nesimtit

| relian a răspuns:

E clara, daca nici nu cunosti cifrele, pe net te cred ca nu stii sa te uiti.
Daca are 4 de 0 aia inseamna ca ai 20 de mii de lire turcesti. Pe net spune ca 1 lira turceasca face 0.23 lei, deci cit ai tu acolo daca ai 20 de mii face la vreo 4mii si ceva de lei.

Daca schimba aia la casele astea, mergi si vezi.

Ai internet, platesti telefon si net, mai pune si invata sa folosesti netu asta si pentru ceva folositor, nu doara birfa si atit.
Pe google daca pui suma, chiar daca nu stii cifrele, le copii dupa bacnota si tot ai fi vazut ce iti da, iti calculeaza acolo pe net cit este, exact.
Deci 20 de mii lire turcesti fac 4mii si 6 sute de lei, mai mult sau mai putin, fctie de casa de schimb.

Cineva a trimis o bacnota unde sau cui? Deci cineva a trimis tie o bacnota, ok, e bun, te-ai scos, daca iti schimba aia lirele te-ai facut cu ceva malai laughing ai de ceva amandine

| brokxy a răspuns (pentru relian):

Am vrut sa scriu,, mi-a,, trimis dar nu m-a lasat TPU sa scriu asa. A zis ca e incorect.Atunci cum trebuia sa scriu,, mi-a trimis,,? iar nu era bine...

| ReddY25 a răspuns:

Nu mai are valoare

| ReddY25 a răspuns:

Dar dacă erau lire sterline, atunci alta ar fi fost discuțiahappy