| alehar05 a întrebat:

Deci langa apartamentul meu si-au facut cuiba vreo 15 porumbei si stau zi si noapte pe geamuri,bat in pereti si mai scot si niste sunete care te scot din sarite, trezirea e in fiecare dimineata la 5, nu mai avem nevoie de alarma. Aveti vreo idee cum as putea scapa de ei? As vrea sa evit otravirea lor, dar nici asa nu se mai poate, simt ca o iau razna cand ajung acasa dupa o zi de munca si nu pot sa ma pun sa dorm linsitit si pe langa asta isi fac nevoile pe pervaze ca sa nu mai putem deschide geamurile

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vezi ca sunt doua viodeoclipuri unul dupa altul: http://bit.ly/31j8eZj

| romeo78 a răspuns:

Cel mai simplu mod este capturarea lor de o asociație de columbofili și relocarea lor în altă parte a orașului, eventual unde este un parc.
Sau personal, sunt pe YouTube destule filmulețe cum se poate crea, pentru a prinde viu un porumbel, o capcană.