| Stolo a întrebat:

Doresc să trimit prin posta un colet care să contina o mapa cu lucrari personale(Format A4) catre o universitate din Praga. Daca il trimit maine cate zile credeti ca va dura pana va fi expedia? Termenul limita pentru mine este 30 aprilie. Multumesc!

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Trimite-l printr-o firmă de curierat privat, iar a doua/ treia zi, în mod sigur, ajunge la destinație. Sunt foarte prompți.
Poșta Română e foarte lejeră, riști mult...

| Lu_Cosmin_1999 a răspuns:

Dslut, depinde cu ce trimiti. Daca trimiti prin posta romana 3 zile, daca trimiti prin fan curier o zi sau urgent curier

| Lu_Cosmin_1999 a răspuns (pentru Lu_Cosmin_1999):

Scuze de greseala ''Salut''