| BlackHorizon a întrebat:

ma intrebam daca se poate sa semnez un contract cu rds sau romtelecom la internet avand in vedere ca nu detin contractul casei si nu sunt titularul.
Io stau la casa cu un etaj si parinti mei stau la parter si eu la etaj si taicamiu e pe stil dala vechi si nu vrea sa-mi dea contractul casei. S-a poftorit acum 2 ani aceeasi faza, motiv pentru care am bagat net de la romtelecom(mobil) si nu vreau sa fac la fel si acum si intrebarea mea este daca am alta posibilitate de a semna un contract cu romtelecom sau rds pe baza altui act sau ceva.Trebe mentionat ca la rds am contract la televiziune prin cablu dar e pe numele lu taicamiu(daca ajuta la ceva). Multumesc.

3 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Parerea mea este ca un stick de la orice operator de telefonie mobila ar rezolva situatia, asta in cazul in care nu reusesti sa iti convingi parintii sa instaleze si internet.

| angel74dm a răspuns:

Nu este nici o problemă, poţi să-ţi bagi orice, numai să ai adresa de pe buletin pe casa respectivă. Doar buletinul trebuie la contract.

| AdeM1111 a răspuns:

Buna.Din cate stiu eu nu poti face vreun contract fara contractul de casa. Eventual daca exista vreo optiune ca sa atasezi netul la televiziune.Mergi si intreaba la rds sau romtelecom si vezi ce se poate face.Succes