| A555d a întrebat:

Pe data de 26/6/2014 am comandat un produs de pe site-ul altex, pana in ziua de astazi 2/07/2014 nu l-am primit, ei spun ca in 48 de ore produsul ar trebui sa vina, evident nu a fost asa.

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ai fost contactat telefonic sau prin e-mail pentru a stabili detaliile de livrare?

| A555d explică (pentru neluL):

Atunci cand am dat comanda am primit un mail cu numarul comenzi si adresa unde trebuie livrat coletul.

| neluL a răspuns (pentru A555d):

Si ai confirmat acel email? Este trimis electronic si nu de catre un angajat Altex. Uite ce spun ei -> Plasarea unei comenzi online valide nu garanteaza clientului rezervarea si/sau livrarea produsului comandat. Confirmarea stocului si rezervarea produsului in vederea onorarii comenzii se face de catre operatorii nostri prin telefon sau prin e-mail.

Trimite email cu ''povestea ta'' aici comenzi@altex.ro
Si apoi foloseste formularul asta de aici cu aceeasi ''poveste''
http://www. altex.ro/reclamatii-sesizari/

Succes!

| A555d explică (pentru neluL):

Multumesc, am sa trimit un mail.

| neluL a răspuns (pentru A555d):

Cu placere! wave bye, bye

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Acum depinde si de politica lor, nu tot timpul reusesc la timp, din vina drumului sau a comenzilor.Nu te-au contactat pana acum? Daca nu ar trebui sa dai un telefon sa vezi ce se intampla de nu ajunge.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

| Yuzoo a răspuns:

Suna sau fa o reclamatie si vei vedea ce repede reactioneaza. Mie mi-a venit coletul in 2 zile deci nu stiu ce s-ar fi putut intampla.

Răspuns utilizator avertizat