| bumbu1789 a întrebat:

Buna ziua TPU.As vrea sa stiu daca exista agentii imobiliare sau altfel de agentii care sa cumpere o garsoniera direct de la proprietar nu sa ii caute cumparator(sa o cumpere agentia direct). Locul in care m-ar interesa daca exista astfel de agentii ar fi Mun.Reghin jud.Mures(sau daca se poate asa ceva la noi).Va multumesc si va doresc o zii buna.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am auzit de asemenea agentii imobiliare si nu este interesul lor sa-si imobilizeze banii. Prin definitie agentiile imobiliare doar intermediaza vanzarea-cumpararea de locuinte.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Agentiile nu cumpara locuinte, ele numai intermediaza vanzarea-cumpararea.