| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa trimit un colet prin olx cu verificare colet, prin fan curier. Fiind prima data cand fac asta, vreau sa imi spuneti si mie, daca este necesar sa sigilez coletul, sau il sigileaza agentul de curierat? Vreau sa infasor coletul cu banda scotch.

5 răspunsuri:
| gheorghe699 a răspuns:

Este ok,poti sa-l infasori cu folie,cu banda adeziva,cu ce vrei. daca coletul nu este mare, il infoliaza cei de la fan curier, il cantaresc, si iti dau comfirmarea de primire, poti platii tu la livrare sau destinatarul la primire.

| Jipa95 a răspuns (pentru gheorghe699):

Ok. Si costul de transport tot eu trebuie sa-l dau, sau destinatarul si primesc eu banii inapoi dupa ce isi ridica coletul?

| gheorghe699 a răspuns (pentru Jipa95):

Aci cum v-ati inteles cu destinatarul; de ex,daca ai vandut ceva poti sa primesti banii in plic dupa ce curierul livreaza pachetul, iti aduce banii a doua zi, sau poate sa ti bage in contul indicat de tine, iar plata cheltuielilor de transport, poti platii tu la depunerea coletului sau destinatarul la primirea pachetului.

| gheorghe699 a răspuns:

Aaa,uitasem,il sigileaza ei.

| DenisDen9 a răspuns:

Cred ca trebuie sa il sigilezi tu, eu cand am trimis am lipit o foaie cu expeditor si destinar pe cutie cu scotch, am mers la sediu si l-au trimis.
Funda?