| anonim_4396 a întrebat:

Bune TPU ce sa aleg dintre Pc de Gaming Laptop sau PS4? Pareri pro si contra.
P.S : Voi veni acasa doar in weekend. Deci ce sa aleg?

Răspuns Câştigător
| Mariuss32 a răspuns:

Să alegi pc pentru că:
Pro: Dacă îl cumperi pe piese ieși foarte ieftin și este foarte bun. Poți juca orice joc(unele cu bani). Pc-ul e cel mai des ales la gaming.
Poți să îi schimbi piesele când vrei.
Contra: Nu am ce să spun.
Laptop:
Pro: Este bun la gaming și nu doar la asta. Îl poți lua oriunde.
Contra: Nu îi poți schimba piesele și dacă se arde ceva ori te costă foarte mult ori trebuie schimbat.
Ps4:
Pro: Este foarte bun la gaming mai ales dacă te obișnuiești cu controalele.
Contră: Orice joc ce vrei să joci trebuie cumpărat și nu costă așa de puțin. De la 100 lei în sus, și dacă tot vrei să joci multe tot se adună banii și de la 100(dacă sunt noi pot ajunge și la 500 de lei) tot se înmulțesc. 1000-1500 de lei.

5 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

In cazul tau cel mai indicat ar fi un laptop pentru gaming, unul bun costa cel putin 3000 de lei. Insa are avantajul portabilitatii, il poti lua dupa tine, lucru pe care nu-l poti face cu un PC sau un PS4.
O seara buna.

| RaduTN a răspuns:

Pai,calculatorul este pentru cei ce stau acasa mai mereu, si il folosesc foarte des.Laptopul este pentru cei ce calatoresc mult, din cate am inteles de la tine, zic eu, ti-ar prinde bine un laptop daca calatoresti si PS4 este pentru gamerii inraiti, care stau toata ziua si se joaca.

Eu as opta pentru un laptop cu placa video nVIDIA 2GB DDR3 128biti, procesor i3/i5/i7 si ramul de 4/8gb

Bafta wave

| FatUglyVirgin a răspuns:

Clar laptop daca vrei sa-l iei dupa tine, dar ai nevoie de 3000+lei pentru unul bun

| Madalyn_Madalynutzu_1999 a răspuns:

Salut. Eu te sfatuiesc sa iei un PS4 deoarece merge mult mai bine decat un pc, are grafica foarte mare pe lana un pc si sunt jocuri noi care au aparut pe PS4 si pe pc nu merg bine. Sper ca ti-am fost de folos.

| Minecraft1 a răspuns:

PC poti sa iei mai multe jocuri
si e mai bun. ( din punctul meu de vedere e mai bun ) laughing)