| Joker3134 a întrebat:

Ca pompier trebuie sa scoti si cainii din fantani etc? Dar nu ai ceva special ca sa poti sa ii prinzi fara sa te muste?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Desigur ca da, si pisici din copac

| sierra1 a răspuns:

- folosești mănușa de salvat câini și in cazul pisicilor suite pe copaci sau acooperișuri folosești mănușa de salvat pisici

-- sărbători frumoase --

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Joker3134):

Păi nu spuneam să folosești mănușa aia specială?

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Joker3134):

Eventual sare pe tine de bucurie dar mai sigur fuge de emoție că a scăpat

| Anonymus123123 a răspuns:

Tine de datoria unui pompier sa salveze atat oamenii, cat si animalele. Dar, daca nu ai echipamentul necesar la tine, poti sa chemi pe cineva sa il aduca.
----------------------------------------------------------------------------
Daca consideri ca raspunsul meu este unul folositor, m-ai putea ajuta cu o funda. Succes! happy