| Alysée a întrebat:

Ca sa intri la facultate cu plata iti trebuie o anumita medie sau oricine poate intra daca trece bacul? mersi fundita

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca are bacalaureatul poate intra oricine, cu conditia de a reusi la concursul de dosare, in limita locurilor existente. Numai bine!

2 răspunsuri:
| Costitzu a răspuns:

Deci: Trebuie sa iei nota mare la Bac... Dupa te duci la facultatea respectiva pui dosarul de inscriere si astepti sa ti se aprobe. Ca sa ai mai multe sanse de a se aproba trebuie sa iei nota mare la bac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai am auzit zvonuri legate de niste "facultati fantoma" care te inmatriculeaza si fara diploma de BAC...dar desigur ca nu conteaza...asta, nici nu trebuia sa mentionez.
Depinde de facultate/universitate. La unele (ori la buget, ori cu taxa) esti admis prin examen scris si/sau medie de BAC, la altele pe dosar si medie BAC.