| mariusdaniel21 a întrebat:

Ca să obții permis de muncă în UK, cum poți îndrepta problemele în legătură cu Brexitul?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se numeste VIZA de munca, nu permis de munca, si trebuie sa ai un contarct de munca semnat cu un angajator din UK, ca sa primesti Working VISA in UK.

Brexitul a fost declarat tocmai pentru a nu mai lasa pe oricine sa intre in UK si sa munceasca la negru.

Practic ei lasa in UK numai pe cei mai destepti si cei mai calificati, care sunt capabili sa incheie un contract de munca cu o firma din UK si numai asa pot ajunge sa aiba viza legala de munca, in UK.

| mariusdaniel21 explică (pentru suntserios):

și viza cum o vei obține? am înțeles că dacă nu ai acte acum din cauza la brexit trebuie să fii ca și dispărut de acolo!

| suntserios a răspuns (pentru mariusdaniel21):

Dacă ești deja in UK și lucrezi ilegal clar nu ai ce căuta acolo.

Ți am dat link unde scrie tot ce ai nevoie despre viza.