| alexrot15 a întrebat:

Cam cum ati comenta urmatorul citat: Numai copiii care-si respecta parintii sunt cu adevarat demni sa fie laudati?big grin funda

Răspuns Câştigător
| 7lucian8 a răspuns:

Daaa este asa,,, dar si in biblie zice cinstesteti parintii daca vrei sa fi fericit si sa traiesti anii multi pe pamint,,, cam asa ceva. eu macar incerc cit pot...asa este si corect sai respectam pentru ce au facut pentru noi.

1 răspuns:
| dafna a răspuns:

Demodat. Eu consider ca respectul se castiga, se trudeste pentru el si pentru o relatie frumoasa cu copilul. Copilul nu datoreaza respect parintelui pentru faptul ca l-a facut, ci pentru ca l-a invatat sa fie Om, i-a dat valori si norme, a fost Om cu el. Pentru ca sunt parinti decazuti din drepturi pentru felul in care isi trateaza copiii, nu cred ca ca putem vorbi la modul general despre respectul fata de parinte, copii aia chiar nu au pentru ce sa-si respecte parintii.