| SuntAnonim88 a întrebat:

Camerele de filmat ale unui liceu inregistreaza 24/7? Si nu se sterg? Adica ma gandesc ca la un interval de timp se umple memoria si ar trebui sa se stearga mai ales pentru sistemele vechi, intreb pentru ca am o camera in clasa si eu si colegii facem prostii in fiecare pauza si na vreau sa stiu daca astea se sterg sau raman mereu acolo.

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu mai faceți prostii! Fiind vorba de școală, imaginile de pe camere sunt utilizate pentru rezolvarea unor reclamații. Da, se stochează o perioadă de timp, cred că maxim 6 luni, dar, dacă faceți o prostie mai mare, imediat se vor verifica camerele.

| FaraNume1245 a răspuns:

Intuiești bine. Nu țin pe vecie. Din nefericire, au destul de multă memorie pe server, iar filmările de obicei sunt în calitate mai mică și nu ocupă prea mult spațiu nici ele. Cred că le țin câteva luni.

| SuntAnonim88 explică (pentru FaraNume1245):

Sunt peste 30 de clase de curs lejer si sale pentru alte activitati 10, sistemul e destul de vechi alb negru