| maridana1986 a întrebat:

Cand deschid calculatorul imi apare pe monitor NO SIGNAL. am schimbat si alt monitor si imi apare la fel. o prietena de-a mea a patit la fel dupa ce a facut curatenie in casa,praf etc. ea a aspirat unitatea centrala cu aspiratorul si cand l-a deschis, a mers. am incercat si eu metoda asta insa fara nici un rezultat.mentionez ca nu am instalat/dezinstalat nimic ce ar putea influenta aceasta defectiune. s-a intamplat pur si simplu. dimineata a mers iar dupa-amiaza, cand sa-l deschid din nou aparea eroarea respectiva.

3 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Cel mai probabil cand ai bagat aspiratorul in unitate sa fi smuls un fir de la locul lui sau o alta piesa mica si atunci s-a dus totul oricum toata treaba asta e de la placa video ea este defecta.

| maridana1986 explică (pentru Cosminovici18):

Ori nu m-am exprimat eu bine ori nu ai inteles tu. prietena mea, dupa ce a aspirat unitatea A MERS, nu atunci s-a stricat.ma gandesc ca poate a avut praf in ea, dupa ce facuse curatenie.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru maridana1986):

Am inteles...dar sa stii ca probleme de genul asta cu "no signal la monitor" sunt cauzate de placa video.