| Sagrebuan a întrebat:

Când nu ai prieteni și nu te suna nimeni,cum te poți integra intr-un grup de munca sau undeva unde împarti o chirie cu mai multe persoane fără sa pari mai ciudat decât ești? Pare că toti sunt angrenați în ceva,nu neapărat sentimental,însă au prieteni,ies la tarase,fotbal. Eu vorba aia,nici nu mor,nici nu trăiesc. Mă mai duceam la sala in trecut sa am o activitate după job și mai ales în weekend însă în general evit contactul cu alte persoane. Nu cred că există altă persoană mai penibila decât mine. Sunt handicapat social la propriu,măcar dacă aveam un handicap fizic aveam o scuza,însă nu am nimic notabil. Doar că m-am închis într-o bula.Fac totul singur,m-am obișnuit singur, ii cam izgonesc pe cei care încearcă să se apropie. Poate mi-ar trebui o hipnoză, nu știu. As vrea sa fiu o persoana normala, sa am o privire caldă și nu dimpotrivă, sa am inteligență emoțională și să fiu o persoana pozitivă. Cum faci rost de aceste calități când ești la pământ total, mai jos de atât nu poate fi decât moartea

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai constientizat acest lucru, inseaman ca esti pe calea cea buna, dar numai cu vointa si determinare te poti schimba si incepe sa-ti faci prieteni, sa vorbesti cu oamenii, sa socializezi cu ei samd.
Ca sa ajungi acolo, va trebuii sa faci tu primul pas, sa deshcizi gura, sa-i saluti si sa vorbesti cu ei.
Intrand in vorba, poti lega relatii de prietenie si apoi, poti organiza o mica petrecere la tine acasa, unde-i inviti. Asa se leaga prieteniile, prima data tu oferindu-le si apoi ei te vor invita la randul lor.

| Crackman a răspuns:

Iesi din zona de confort
Inscriete in niste grupuri de dans, teatru sau voluntariat si cel mai important lucru fa opusul la ce ai face de obicei.
Deci fake it until you make it