| anonim_4396 a întrebat:

Cand se deschid granitele sa intri in Romania?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Granițele nu au fost inchise.

| qDani32 a răspuns (pentru darrio2007):

Ma refer sa poti sa intri in tara dar sa nu te puna in carantina, ca asa ma intorceam.

| darrio2007 a răspuns (pentru qDani32):

Din cate stiu, inca este valabila chestia cu statul in carantina.

| Adry05 a răspuns (pentru qDani32):

Foarte bine că vă țin în carantină, de ce să riscăm noi valuri de infectați iar că vă e greu vouă să stați izolați 2 săptămâni? vrei să vii în țară, măcar atât fă-i.

| qDani32 a răspuns (pentru Adry05):

Nu, nu e bine, macar izolare la domiciliu. Te baga in carantina in niste conditi dezgustatoare, de parca te face imun carantina...Nu vin dintr-o zona rosie de infectati, macar sa ne fi fost facut un test. Da' na ce sa ii faci...

| Adry05 a răspuns (pentru qDani32):

Păi n-au atâtea teste să-i testeze pe toți. iar izolarea n-o respectă foarte mulți... ies de bezmetici pe stradă că doar n-a zburuat virusu singur aici, tot așa a fost adus.

| qDani32 a răspuns (pentru Adry05):

Daca nu o respecta foarte multi carantina la astia care au intrat nici nu se va simti la statistici.