| Niculaes_Adrian_1952 a întrebat:

Cane corso vs amstaff, care e mai bun? Si de ce?

Răspuns Câştigător
| Cliar a răspuns:

Daca il cumperi cu gandul ca : "asta e mai puternic, bate alti caini etc." mai bine nu iti mai cumpara caine. Un caine il iei ca sa ai grija de el si sa ii oferi conditiile cele mai bune posibil, cat sa aiba un trai mai frumos decat ar fi avut in alta parte, nu il iei pentru batai.

| Niculaes_Adrian_1952 explică (pentru Cliar):

Il iau ca sa imi fie,, friend'' nu la batai care e mai bun pentru un baiat de 13 ani

| Cliar a răspuns (pentru Niculaes_Adrian_1952):

Pai pentru un baiat de 13 ani nu e potrivit nici unul nici altul, fiindca sunt caini care daca nu esti strict cu ei si nu te stiu oarecum de frica, o sa te domine ei pe tine, si cand isi creeaza propria personalitate o sa ai de furca cu ei. Caini buni pentru varsta ta ar fi : beagle, ciobanesc belgian malinois, labrador; Dintre astea de mai sus ti-as recomanda beagle, fiindca sunt activi, jucausi, si de talie medie, nu prea o sa te traga si nu o sa ai de furca eu el happy

4 răspunsuri:
| Niklauss a răspuns:

La multi ani!

| A02Sniper a răspuns:

Acestia nu sunt caini pentru un copil de 13 ani doar ca sa te dai mare cu el.
Trebuie sa fii autoritar si sa te stie de sef, altfel te domina usor si la maturitate nu o sa fie asa usor sa il controlezi.