| Oliwer123 a întrebat:

Care camera de pe smartphone este mai buna?

#S8 vs Iphone 7 plus!

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iphone 7 calitate americana e calitate, parerea mea

| snzpaul a răspuns:

IPhone 7+, nu se compară, cel puțin nu la white balance și la timpul de expunere extrem de rapid.

| Andersen2k18 a răspuns:

S8 are cea mai buna camera, iPhone doar a schimbat ecranul(copiat bineinteles de la Samsung).

| iwefgOficiall a răspuns:

Ce tare e modelul laughing)

| Crisstinayy12 a răspuns:

Buna! Chiar daca Samsung are 12 mp și cică e mai bună, nu e adevarat.

Adică, până la urmă nu contează specificațiile, adică să fim serioși, avem ochi și vedem. Vedem ce e mai frumos, iar iPhone face poze mai realistice, pe când S8 îți bagă ceață pe față ( părerea mea), de zici că nu ești tu, iar culorile sunt super colorate, ceea ce nu e in tocmai bine.

Iar dacă vrei să filmezi, clar iPhone este mai bun. La filmat nu îl întrece nici un Samsung, după părerea mea.

iPhone 7 plus are camera dubla in spate, asta face sa fie perfecta camera.

Când am luat un iPhone în mână si mi-am făcut un selfie, a ieșit de o mie de ori mai bine ca pe Samsung, mi se văd formele adevărate.

Și să nu mai vorbim că iPhone nu are lag niciodată, ca pe Android.

Toate celebritățile care pozează au aceasta camera super buna, alții chiar și filmează cu ea, și filmează super. Unele poze nu poți să îți dai seama daca sunt făcute de pe o camera super performanta de fotograf sau de un iPhone 7/plus.

Părerea mea. Pe Samsung totul e lins.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Lag pe Android? Nu suntem în 2003, nu mai vorbi daca nu știi.

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru anonim_4396):

După ce îl folosești mai mult timp este lag iar pe Android unele aplicații se blochează sau iti a eroare, tastatura nu merge in tocmai, dacă încerci să trimiți spam cu 70000 de emojiuri sa vezi ce lag e pe Whatsapp și pe iPhone nu.

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru anonim_4396):

E aiurea sa îmi marchezi răspunsul nefolositor, eu am spus adevărul, știu că adevărul doarehappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Nu, ți-am dat nefolositor doar pentru că ai spus că are lag, in rest opinia ta nu mă interesează. Folosesc Android și nu am pic de lag pe el, ai incercat vreodată unul?

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, am incercat 7 telefoane Samsung toate aveau lag la un moment dat, și chiar și fostul meu telefon Huawei G8 are. Știi ce e aia lag, eroare, blocare? La asta mă refer.

| Oliwer123 explică (pentru Crisstinayy12):

Daca folosesti telefoane sub 1500 lei, csf.

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru Oliwer123):

Nu e sub 1500 de lei tableta Samsung e noul model 1600 lei Samsung tab A și telefon de 1700 de lei, mai vorbiți?

| Crisstinayy12 a răspuns:

E aiurea sa alegi SAMSUNGG ăla pe când iPhone face mereu Pozele realistice voi nu ați avut iPhone în viața voastră da vorbiti

| D3I3 a răspuns:

Sa iti zic ceva : exista fani Apple si fani Samsung. Asa ca nu o sa primesti raspuns sincer. Uita-te pe Youtube la cum filmeaza, unii fac iph 7 vs Samsung s8, chiar eu am vazut unul recent. Alege tu ce iti place.

| udrescuf a răspuns:

S8 logic are camera de 12 mp si pe fata si pe spate.