| Oliwer123 a întrebat:

Care camera e mai buna, dupa s7 edge sau s8?

4 răspunsuri:
| Ketch a răspuns:

În mare parte, e aceeași cameră. Însă cea de pe S8 este mai optimizată și, implicit, mai bună.

| GPA a răspuns:

Cu ambele telefoane, "scoți" poze absolut mirifice, superbe. Într-adevăr s8 este mai estetic, are culori mai vii atât pe camera foto/video cat și pe display. Densitatea pixelilor este mai mare la S8 decât la s7edge, deci display-ul și camera sunt centrate.
Desigur, S8 are și funcția wide angle(distanță focală mai scurta), iar camera de pe față are 8 mbpx, pe când la s7 edge doar 5 mbpx.

Concluzia : S8 winner

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S8 e mult mai buna, cica are 13 MP.

| Anonima6789777 a răspuns:

Aproape aceleasi, dar cea de la S8 Edge e mai buna.