| lalla97 a întrebat:

Ce telefon este mai bun s6edge sau s7 edge? Ceea ce ma face sa intreb este ca s6 edge are camera de 16 iar s7 o are de 12 parca.

Răspuns Câştigător
| MariusDB a răspuns:

Orice telefon din ziua de azi se sparge(majoritatea au ecran de sticla), trebuie sa ai grija de el(husa si folie de sticla), in privinta performantelor, diferenta nu este foarte mare, S7 Edge are cu 1GB mai multe RAM decat S6 Edge, adica 4, camera este mai buna, chiar daca ai crede ca este mai slaba, iar ecranul este putin mai mare, dar rezolutia este aceeasi. Nu e prea mare diferenta. Daca vrei performanta cu bani mai putini, iti recomand S6 Edge, iar daca vrei sa fii mai aproape de ce e la moda, adica S8(ce a aparut recent), iti poti lua S7 Edge, dar cu ceva mai multi bani.

| lalla97 explică (pentru MariusDB):

Multumesc o sa raman la s6 edge

7 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Am S6 Edge, mergi S7 Edge.
Bateria mai buna, amprenta mai rapida, camera mai buna, slot card SD

| Jo17 a răspuns:

Am s7 edge. Cu cat Dual pixel are nr mai mic cu atat face poze mai bune. Nu o sa regreti daca o sa ai s7 edge!
Ps: vei putea sa-l bagi in apa fara probleme.(30 min)

| lalla97 explică (pentru Jo17):

Mi
Ar fi frica sa il bag in apa.tu esti multumit de el. daca l.ai scapa ca pe orice telefon s.ar sparge? Sunt cam fragile..de aia ma gandesc..nu stiu ce as putea lua edge sau simplu.mi.e sa nu sparg ecranul.cel simplu arata urat.e mai mare edge? C se comporta

| lalla97 explică:

Deci daca are 12 mp la camera e mai bun ca 16 de la celalalt? Si daca ai acest tel cum se comporta ..merge bn..mi.ar fi frica sa il bag in apa laughing cum este cu ecranul curbat e aiurea sau e frumos si cel simplu

| lalla97 explică:

La alea m.am uitat..are memorie mare si ram dar ma interesa de poze ..eu stiam ca daca e de 12 e mai slaba fata de cea de 16..sau cat are ..recomandati s6 sau s7? Acum uitandu.ne si la bani.

| MariusDB a răspuns:

Nu te mai lua dupa numarul pixelilor, asta e o chestie de marketing, ei iti spun la ce rezolutie poate telefonul sa fotografieze. Cand iti cumperi un telefon trebuie sa tii cont mult de procesor, RAM, rezolutie ecran, camera(aici e foarte importanta lentila camerei) si memoria interna.