| bella2332 a întrebat:

Care credeti ca este cea mai buna dieta care intr-adevar vezi rezultatele?

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Dieta Montignac, Regimul disociat etc.
Dar un lucru e sigur cred eu, fara sport, exercitii fizice, efort nu se poate slabi sau nu se poate slabi sanatos.Numai bine

| Adry05 a răspuns:

Cică dietele lui Ducan dau rezultate. Frizeriţa mea le-a urmat şi a slăbit mult.
http://www.retete-dukan.ro/
Încearcă să faci şi sport pentru rezultate mai rapide.

| bella2332 explică (pentru Adry05):

Da dar este o reteta foarte greu de urmat. te infometezi maxim. eu vreau ceva mai delicat pe baza de fructe legume, mai putina carne

| Adry05 a răspuns (pentru bella2332):

A ok. Dar am văzut că sunt foarte la modă şi majoritatea le urmează, eu una nu le-am încercat personal. Dacă vrei gen să slăbeşti 2-3 kilograme, mai bine te axezi pe sport. Bei 2l de apă pe zi, mănânci fructe şi legume proaspete, reduci prăjeliile, carnea grasă (Cea persmisă este pieptul de pui la grătar), încearcă să mănânci cât mai puţină pâine şi să fie neagră, mănâncă dulciuri rar şi în cantităţi minime.

| UtilizatorulN a răspuns:

Sa arzi mai multe calorii prin sport decat mananci. >> Mananca mult, dar fa mai mult sport decat mananci si nu conteaza ce mananci! big grin