| diavolo15 a întrebat:

Care dintre aceste placi video este mai buna
GeForce FX5500 (128 mb)
GeForce 4 MX440 SE (64 mb)
RADEON 9200 PRO AGP (128 mb)

Răspuns Câştigător
| danyboy93 a răspuns:

Eu m-as duce spre GeForece FX5500. Este clar mai buna decat GeForce 4 MX440, iar fata de AtiRadeon 9200 Pro este destul de apropiata ca si performanta, dar totusi dupa parerea mea este mai bine sa iti iei FX5500. Sper ca am fost de ajutor.

2 răspunsuri:
| DjBoBgY a răspuns:

GeForce FX5500 (128 mb) fara indoiala si este placa video cea mai dedicata ( funda xD )

| diavolo15 explică:

Pai astea 3 placi le am happy da vreau sa-mi iau una de 9200 ge force am intrebat ca am auzit ca ge force 4 MX440 este destul de buna iar RADEON 9200 PRO nare OPENGL deci nu merge la toate jocurile asa-i?big grin