| AlKhalifa a întrebat:

Am o placa de baza Gigabyte GA-8I848P si o placa video ATI Radeon 9200 si as vrea sa schimb placa video deoarece nu prea pot face nimic cu ea cu un Forsa nVidia GeForce FX5500. merge schimbarea?
Mentionez ca placa mea video este ddr la fel si placa ce o doresc...Deci este compatibila?

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Da merge, ambele placi video sunt pe slot AGP, iar FX5500 e ceva mai buna decat Radeon 9200. Sper sa nu cumperi placa vide noua ca ajunge la 130 de lei si nu se merita investitia.

3 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

SA NU IEI FX 5500, E SUB Intel hd graphics 3000, mai bine du-te la second hand si ia una mai buna decat fx 5500

| AlKhalifa explică (pentru Me2):

Pai si ce placa imi recomanzi, ddr, slot agp, 256 mb?

| Me2 a răspuns (pentru AlKhalifa):

Nu e neaparat sa fie DDR, daca ai slot agp poate intra si o placa video ddr2, 3, dar sa fie agp, uite asta:
http://www.okazii.ro/......a112637363
E ddr3 dar e slot agp asa ca va merge e mai buna decat fx 5500