| Kessux a întrebat:

Care e cel mai mare judet din Romania?

9 răspunsuri:
| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Cel mai mare judet ca suprafata este judetul Timis.Cel mai mare judet din punt de vedere demografic este judestul Prahova conform recensamantului din 2011-2012. Sper ca te-am ajutat!

| ZuzaTA a răspuns:

Hey:X Iasi este cel mai mare judet deoarece inainte sa fie Bucuresti capitala, Iasul a fost capitalawinking

Sper ca te'am ajutat kiss Pup >big grin

| whiteviper98 a răspuns:

Judetul Iasi are cei mai multi locuitori.Dar ca intindere este judetul Timishappy

| Frankie a răspuns:

Constanta

| adddaa a răspuns:

Ca suprafata Timis big grin

| Alessandra_6898 a răspuns:

Judeţul Timiş este situat în vestul ţării, în regiunea istorică Banat, România. După suprafaţă este cel mai mare judeţ al României. Numele său provine de la râul Timiş.

| my323 a răspuns:

Ca suprafata intinderii cel mai mare este Timis iar pe locul doi sau trei sau patru e Suceava

| razvandinu a răspuns:

Timisoara apoi Suceava apoi Tulcea apoi Craiova

| rtge a răspuns:

Constanta cool